برگزاری دوازدهمین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی درون بخشی و برون بخشی سند سلامت روان
دوازدهمین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی درون بخشی و برون بخشی سند سلامت روان در راستای پیشگیری و کنترل موارد اقدام به خودکشی در استان، روز چهارشنبه مورخ 15/10/1400 در محل اتاق دبیرخانه سیاست گذاری سلامت دانشگاه با حضور مدعوین محترم برگزار گردید.

دوازدهمین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی درون بخشی و برون بخشی سند سلامت روان در راستای پیشگیری و کنترل موارد اقدام به خودکشی در استان، روز چهارشنبه مورخ 15/10/1400 در محل اتاق دبیرخانه سیاست گذاری سلامت دانشگاه با حضور مدعوین محترم برگزار گردید.

در ابتدای نشست دکتر علی دلخروشان رئیس دبیرخانه سیاست گذاری سلامت ضمن خیرمقدم مدعوین با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت افراد موثر و معتمد محلی در هر منطقه در راستای تغییر باور و نگرش نادرست افراد اقدام کننده به خودکشی افزود: می بایست تیمی از روانشناسان دانشگاه تشکیل شده و جلساتی را به صورت مستمر با روانپزشکان به منظور تبادل نظر و بیان تجربیات در زمینه تعریف شاخص های خودکشی، بررسی علل خودکشی، تحلیل آمار و ارائه و تحلیل راهکارها، برگزار نمایند.

در ادامه رئیس دبیرخانه سیاست گذاری سلامت با اشاره به شیوع پاندمی بیماری کرونا و بروز عوارض روحی و روانی ناشی از این بیماری در آینده ای نزدیک و ضرورت برنامه ریزی تخصصی و جامع در این زمینه، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود روانشناسان دانشگاه نظرات و تجارب خود در زمینه نحوه هزینه کرد ردیف اعتبارات ویژه بیماران روانپزشکی و بیماران نیازمند، نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه روانشناسی، محیط و فضای فیزیکی بخش های روانپزشکی استان، تعریف فرآیند و الگوی معین برای روانشناس بیمارستان و... را پس از بررسی و جمع بندی تجارب کارآمد و موثر سایر استانها، در قالب یک طرح جامع تدوین و ارائه نمایند و این واحد، در حد توان اقدامات و پیگیری های لازم از سطح وزارت بهداشت را انجام خواهد داد.

در این نشست اعضای محترم جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات در زمینه پیشگیری و کنترل خودکشی از جمله استفاده از ظرفیت افراد موثر و معتمد محلی هر منطقه در زمینه پیشگیری از خودکشی، پیگیری نحوه هزینه کرد ردیف های اعتباری بیماران روانپزشکی و بیماران نیازمند، بهسازی فضای فیزیکی بخش های روانپزشکی بیمارستان های استان، بررسی فرآیند کاری روانشناس در بیمارستان، بررسی تجارب موثر سایر استانها و ارائه پیشنهادات قابل اجرا و کارشناسی شده، تشکیل تیم روانشناسی در دانشگاه و برگزاری جلسات مستمر با روانپزشکان، آموزش مهارتهای زندگی به افراد و... پرداختند.
 
 
 
منبع:
حوزه ریاست
تعداد بازدید:
178
تاریخ:
1400/10/19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal